Medlemmer af Integrationsrådet

Formand

Isabella Mørch
Toftekærsvej 124
2860 Søborg
Telefon: 27 64 15 11
E-mail: Isabella.m1@ofir.dk

Næstformand

Farzana Mahmood
Gyngemose Parkvej 36
2860 Søborg
Telefon: 81 74 09 01/ 48 42 50 48
E-mail:fjmdk@hotmail.com

Byrådsmedlemmer

Flemming Holst (MB)
Mørkhøj Parkallé 14C
2860 Søborg
Telefon: 20 78 06 20
E-mail: flemming.holst@gladsaxe.dk

Kristine Henriksen (MB)
Bagsværd Hovedgade 83B, 2. th.
2880 Bagsværd
Telefon : 24 27 37 49
E-mail: kristine.henriksen@gladsaxe.dk

Indstillet fra idrætsorganisationerne

Mikkel Hartmann Grøn,
Høje Gladsaxe 19, 12. mf.
2860 Søborg
Telefon: 51 90 11 74
E-mail:coach@ab-cricket.dk

Indstillet fra boligselskaberne 

Leon Friis Jørgensen
Værebrovej 30,1,1
2880 Bagsværd
Telefon: 44 49 26 18/50 51 78 74
E-mail: lfj0709@outlook.com

Indstillet fra SSP

Frederik Hansen
Gladsaxe Rådhus
2860 Søborg
Telefon: 29 29 13 03
E-mail: frehan@gladsaxe.dk

Indstillet fra Skolerådet

Mohamad Anwar Naibi
Høje Gladsaxe 59. 4th
2860 Søborg
E-mail: cozala@hotmail.com

Øvrige medlemmer

Farrukh Shahzad
E-mail: farsha@gladsaxe.dk

Nina Greiffenberg
Toftekærsvej 102
2860 Søborg
E-mail: nina.greiffenberg@hotmail.com

Suppleanter

Susanne Yasdanyar
Nybrovej 304, 1. -0 -2
2800 Kongens Lyngby
Telefon: 20 96 95 92
E-mail: susanne.yazdanyar@gladsaxe.dk

Fra Byrådet

Katrine Skov  (MB for Kristine Henriksen)
Uranienborg Alle 24
2860 Søborg
Telefon: 29 66 00 46
E-mail: katrine.skov@gladsaxe.dk

Susanne Yasdanyar (MB for Flemming Holst)
Nybrovej 304, 1. -0 - 2
2800 Kongens Lyngby
Telefon: 20 96 95 92
E-mail: susanne.yazdanyar@gladsaxe.dk

Fra boligselskaberne

Tomm Olsen
Einarsvej 44
2800 Kgs. Lyngby
Telefon: 40 96 78 93
E-mail: tomm@webspeed.dk

Integrationsrådet